By , on gruodžio 22, 2009

Mąstau

Tags: ,


Taigi kokia piratavimo ateitis?

Trumpai, glaustai ir aiškiai atsakyti į šį klausimą neįmanoma. Tikriausiai galimi keli pagrindiniai scenarijai gerasis ir blogasis.

Blogasis galėtų būti įvykdytas, jei visokios autorių teisių organizacijos  gautų nežabotą valdžią ir pradėtų interneto vartotojų persekiojimą, jie būtų atjungiami nuo interneto, sekami internetiniai surašinėjimai. Dargi kai kurie dyžiavyriai iš užjūrio tolimos šalies siūlo grįžti prie minutinio apmokėjimo už internetą, pirkimo internetiniams laiškams ženklų bei visos internetinės medijos apmokestinimo. Utopija? Galbūt,bet labai galimas variantas, jei viskas pakryptų netikėta linkme. Bet tikiuosi šis scenarijus neišsipildys.

Gerasis scenarijus galėtų įvykti ir, mano nuomone, tikrai įvyks tik nelabai aišku kiek laiko vyks visokių kompanijų nepersilaužimas.  Tikiu, jog kažkada bus galima atsiųsti visą internete patalpintą turinį nemokai.

Kodėl tai turėtų įvykti?

Juk radijas, nesužlugdė muzikos industrijos, o tik davė jai pagreitį. Atsiradęs televizorius irgi nenužudė kino industrijos. Tai kodėl dabar internetas turėtų pražudyti visus šiuos darinius, kai jų pajamos yra ganėtinai stabilios.

Aš netgi, manau, kad muzikos, filmų ir kito turinio nemokamas talpinimas internete padės iškilti naujiems naujos kartos talentams su visiškai kitokiu požiūriu į internetą ir jo panaudojimą, beto labai puikiai bus atsijojami pelai nuo grūdų.

Pavyzdys, ar jus pirktumėte obuolį, kuris iš išorės atrodytų be galo gražus (filmų treileriai), bet iš vidaus supuvęs (nusivylimas patirtas peržiūrėjus filmą). Ar jūs kada nors mokėtumėte kokiame statybininkui už blogai atliktą darbą? Juk ne, o tuo tarpu visoje šioje industrijoje mes esame priversti pirkti katę maiše, niekada nežinodami koks bus rezultatas.

Tai gal laikas už nepatikusį filmo, po seanso susigražinti pinigus?5 Comments to “Interneto piratai. Trečia dalis”

 1. grumlinas sako:

  „Tai gal laikas už nepatikusį filmo, po seanso susigražinti pinigus?“
  Jooo, lauk bapkių, vaikystėje tokiu atveju sakydavom: „Užsimanė kiaulė bananų“  :)
  Juk iš tikrųjų didžioji dalis visos tos pramogų industrijos dirba, na, gal ne apgaulės, bet visos tiesos neatskleidimo režimu – kš filmo į erziklį iškerpami labiausiai pavykę gabaliukai, per durnadėžę sukamas vienintelis vertas gabalas visame muzikiniame albume etc.itd.
  O čia laisvai gavai žemos skiriamosios gebos kopiją su pridusintu garsu – žiūrėk, vertink. Patiks – už protu suvokiamą mokestį  siuntiesi normalios kokybės produktą. Kaip suvaldyti tokių produktų nepaplitimą? Manau, kad yra pakankamai būdų tą suvaldyti. Piratavimas uždustų todėl, kad kiekvienas būtų tam tikra prasme piratas – nebūtų prasmės kopijuoti to, kas laisvai prieinama

  • Profilio nuotrauka (benamis) benamis sako:

   Grumlimai, paskutinės tavo minties nelabai supratau su to piratavimo pabaigą.
   Bet galiu pateikti kelis savo samprotavimus.
   Ar kada nors pirkum parduotuvėje obuolį, kuris išorėje gražus, o viduje supuvęs?
   Ar užsisakinėtum vienokių ar kitokių meistrų paslaugas, jei žinotum, kad jie darbus atlieka nekokybiškai?
   Aišku, muzika ir menas yra labai subjektyvus dalykai, bet kodėl aš turiu mokėti pinigus už produktą, kuris nepatenkina mano poreikių ir apgaulės būdu, nesakydamas tiesos, iš manęs išvilioja pinigus?

   • grumlinas sako:

    „Piratavimas uždustų todėl, kad kiekvienas būtų tam tikra prasme piratas – nebūtų prasmės kopijuoti to, kas laisvai prieinama“
    Esmė – jei visi galime nedraudžiamai kopijuoti mums reikalingą informaciją, o sumokėti protingą ir prieinamą kainą už ją, pabandę ir įsitikinę produkto/paslaugos tinkamumu – atkrenta pati „pirato“ sąvoka, o iš kitos pusės – piratinio kopijavimo pardavimui verslas tampa beprasmis.
    Aišku, kai kuriems megztiniams tai totalus piesiec, nes jie netenka ne tik kad dešos, bet ir duonos ;)

 2. Martynas sako:

  „Ar jūs kada nors mokėtumėte kokiame statybininkui už blogai atliktą darbą?“ Realybėje taip labai dažnai nutinka.

  • Profilio nuotrauka (benamis) benamis sako:

   Sutinku, kad pasitaiko visko, bet atliktą broką, jei pastebi statybininkai gali ištaisyti, čia turiu omenyje smulkius ūkio darbus – vandentiekį ir t.t, tuo tarpu kino/muzikos industrijai tu išpradžių turi sumokėti ir tik po to tikėtis vienokio ar kitokio rezultato, kuris iš vis neaišku koks turėtų būt. Tai lyg katės pirkimas maiše.