By , on gruodžio 20, 2009

Mąstau

Tags: , , ,


Dar visai neseniai blogosfera springo nuo straipsnių apie niekadėjus piratus bei robotą-policininką lanvą, kuri pasiryžusi visus chuliganus savo geležiniu kumščiu pažaboti.

Parašytais straipsniais, kuriems surinkti tikriausiai reikėtų atskiro įrašo, buvo paliesti beveik visi įmanomi šios problemos aspektai – teisinis,  techninis, žmogiškasis. Didžiausią įspūdį padarė Džiugo straipsnis apie “visuomenė prieš visuomenę”.

Žvelgdamas iš savo aukšto bokšto matau keletą dalykų, kurie man atrodo labai prieštaringi.

Paimkime pavyzdžiu Microsoft korporaciją ir būdus, kurias ji skverbiasi į paprasto žmogaus pasaulį.

Visų pirma, ši korporacija aprūpina mokyklas, bibliotekas ir kitas visuomenines įstaigas kompiuteriais bei savo programine įranga. Nuo šio momento prasideda skverbimasis į žmonių protus. Tada kuria specialias savireklamos programas, kuriomis kviečia išmokti naudotis jomis. Mokyklose lygiai tas pats tik, kad Microsoft jau neberia specialių akcijų, čia mokinukai kaip bendrą kursą mokosi naudotis kompiuteriu, dirbti su Microsoft ofisu bei kitomis programomis.
Kadangi esu istorikas tai man primena šis procesas senovės Graikiją, kai ši kultūra skverbdavosi į svetimas kultūras, statant miestus prie prekybinių kelių (= Microsoft programinės įrangos naudojimas mokyklose), taip rodant savo galią.

Taip pat dauguma naujų kompiuterių parduodama su jau įdiegta Microsoft programine įranga, nes dauguma vartotojų kitokia nemoka naudotis, nes buvo pripratinti prie jos kaip prie narkotikų.

Tai va, turime moksleivį, kuris mokykloje yra pripratintas prie Microsoft produktų ir tik viena ausimi yra girdėjęs apie nemokamas operacines sistemas bei atvirąjį kodą. Microsoft išleidžia savo naujos OS versiją, ką tokiu atveju daro tas moksleivis. Taip, teisingai, jis lenda į torrent tinklus ir siunčiasi, NES YRA PRIPRATINTAS kaip koks narkomanas.

O jeigu dar tikėti internete sklandančiais gandais, kad Microsoft per daug nepergyvena dėl tokio didžiulio piratavimo, galime daryti prielaidą, jog piratinės įrangos turėjimas savo kompiuteryje yra tos įmonės prekių ženklo propagavimas. Taigi viskas yra suskaičiuota ir apskaičiuota.

Taigi, mano galva, Microsoft viską žino kas ir kaip vyksta, tik galbūt oficialioji versija skiriasi nuo tikrosios strategijos, nes kas gi būtų jei Microsoft oficialiai nusispjautų į piratus?

Galbūt pačią Microsoft reikia paduoti į teismą už pratinimą prie savo produktų nuo mažų dienų, taip sukeliant priklausomybę ir nebematant kitų produktų?



5 Comments to “Interneto piratai. Pirma dalis”

  1. Profilio nuotrauka () LukonetasLT sako:

    Išties, straipsnis man patiko ;) Visur valdo Microsoft operacinės sistemos, bet gaila, kad visur jos senos. Na bet ar galima teisti Microsoft už tai, kad jie pateikia tiek mokykloms, tiek visiems geriausius ir patikimiausius sprendimus, juk kiti gamintojai, bent jau iš mano pusės to nelabai vykdo. Ir ne Microsoft pratina nuo mažų dienų, o mokyklose dirbantys „specialistai“ kurie anot Microsoft daugiau nieko nežino, tad čia nuomonių galima sudaryti daug…

    • Profilio nuotrauka (benamis) benamis sako:

      Specialistai žino tikrai, kad yra alternatyvos, bet tarkime naudodamas nemokamus linuksus kompiuterių nemokamai negausi, o Microsoft už jų programų įdiegimą „padovanoja“ kompiuterius. Tai mano galva tam tikra savireklamos strategija.
      O pradėjus naudoti atvirojo kodo sistemas nemanau, kad išlaidos sumažėtų.
      Nes vistiek reikės administratoriaus kuris prižiūrėtų sistemas, kompiuteriai kainuotų.
      O jei imsime pavyzdžiu biudžetines įstaigas tai pabandyk tu ketvirtą dešimtį perkopusį darbuotoją pripratinti prie linux, kai šis šiaip netaip parašo laišką ir dar supranta kas yra skype, kaip mano brolis, nusipirko kompą dėl interneto ir skype.

  2. LukonetasLT sako:

    Na bet kitą vertus kas trukdo pvz: Apple. kompanijoms tą daryti? Niekas…

    • Profilio nuotrauka (benamis) benamis sako:

      Matai, Lukai, Apple truputį kitokia kompanija.
      Kažkur girdėjau ją vadinant premium kompiuterių atstove. Tai yra aukštesnės kategorijos/lygio/tam tikro asmens statuso parodymas kai naudoji Apple. Beje, ji to pasiekė įsiklausydama į lūkesčius, o ne brukdama savo produktą.